Watchguard 4RE

Genel Bilgi

Watchguard tarafından geliştirilen 4RE ilk ve tek araç içi HD görüntü kayıt ve aktarım birimidir.

Diğer kayıt sistemlerinin aksine 4RE yalnızca araç uygulamaları için geliştirilmiş olup, tüm zorlu mobil şartlarında sorunsuz faaliyet göstermektedir.

4RE, 2-6 kameraya kadar bağlantı desteği sağlarken aracın 360 derece çevresini tamamen kayıt altına alabilmektedir.

4RE, operatörlerin görevi ile ilgilenip görüntü kayıt ve aktarımı ile zaman harcamaması adına üstün ve patentli özelliklere sahiptir:

  • Olay Sonrası Kayıt (RAFT – record after the fact):  Kullanıcı bir sebeple kayıt butonuna basmasa dahi sistem, geriye dönük olarak istenilen tarih ve saat aralığı seçilerek kayıt oluşturabilmektedir. Bu sayede kayıt butonuna basılmasa ya da olay anında orada olunması fakat olayın farkında olunmaması sebebiyle kayıda başlanmasa dahi, kullanıcı bir gün sonra ilgili tarih ve saat aralığını seçerek yeni kayıt oluşturabilmektedir.
  • Otomatik Video Aktarımı: Sistem kullanıcı aracını bina hot-spot içerisine park ettiğinde kullanıcının müdahalesi olmadan otomatik olarak kayıtlı videoları wi-fi ile merkeze aktarabilmektedir. Bu sayede operatör devriyesinden döndükten sonra videoları cihaz içerisinden manuel transfer edip, dinlenme vaktini videoların aktarımı ile harcamayacaktır.

4RE, endüstri lideri araç içi HD kameraya sahiptir. Bu kamera ile HD kalitede alınan video ister HD formatında ister SD formatında kayıt edilebilir. HD kamera yanındaki diğer kameralar kurumun isteğine göre aracın istenilen kısımlarına yerleştirilebilmektedir.

Olay tiplerine göre farklı çözünürlükte kayıtlar oluşturulabilirken, istenmesi durumunda kayıt bittikten sonra kullanıcı olayın hassasiyetine göre kayıt çözünürlüğünü HD veya SD olarak farklı frame oranlarında seçebilmektedir (patentli teknoloji).

4RE, aynı zamanda canlı görüntü aktarım imkanı sunmaktadır, sistem sahada iken merkezden herhangi bir operatör araca bağlanıp istediği kameranın canlı görüntüsünü GSM bağlantısı üzerinden izleyebilmektedir.

Kablosuz mikrofon birimi ile yaklaşık 3 km menzile sahip olan sistem, olay anında kullanıcının arabadan inip takip yapması vb. durumlarda kameranın baktığı açıya kablosuz mikrofonun sesini ilişkilendirerek ilgili videoda hem ses hem de video olmasını sağlamaktadır. Sistemde ayrıca araç içi için bir adet mikrofon daha bulunmaktadır.

Gps birimi ile sürekli olarak konum bilgisi kaydedilen sistem, aracın siren, tepe lambası vb. diğer birimlerine bağlanarak anlık olarak tetiklenmeleri, raporlar ve kayıt üzerine ilişkilendirir.

 

Teknik Veri

Video Kanal Sayısı : 2-6

Çözünürlük

: 1280×720 (720P), 864×480 (480P), 720×480 (D1), 576×320, ve 480×320
Frame : 29.97, 15, 7.5, & 5 (yönetici seçebilir)
Sıkıştırma : H.264 High Profile (4 eş zamanlı Stream)
Depolama ve Kayıtlama
: 200 GB otomotiv grade hard disk veya 64 GB SSD, ayrıcaikinci USB slotluikincildepolama (16 GB)
PTZ kontrolü
: 2 port: 1 RS232port, 1 RS 485 port
Video Aktarım/Canlı İzleme
: Ethernet, wi-fi,USB üzerinden video aktarımı gsm üzerinden canlı izleme
GPS : Entegre GPS modülü ve anteni
Ses Kayıt : Araç içi mikrofon ve hi-fi kablosuz mikrofon
Güç Girişi/ Çekilen Akım
: 8-18 vdc / ortlama 2.3 amps
I/O
: USB (ikinci depolama), firewire, ethernet, radar bağlantı arayüzü, siren, tepe lambası, kablosuz mikrofon, aux
Çalışma Sıcaklığı : -40 C dereceila 85 C derece
İzleme : Wacthcommander (EL3 ihtiyacı duyar) ile canlı izleme, ELX windows yazılımı ile delil izleme (USB ile aktarım sonrası) ve EL3 server yazılımı işe wi-fi üzerinden fleet ayar yönetimi, delil inceleme
Standart : MIL STD 810-F, IACP uyumlu

 

Kullanım Alanları

- Devriye araçları

- Kamu Araçları

- İtfaiye

- Özel Hizmet Araçları

Fotoğraflar

Videolar

Broşür

 4RE Broşür