MESAN VAT4

Genel Bilgi

Mesan-VAT4 Tümleşik Video Aktarım Terminali ile araç takip, görüntü+ses kayıt ve online video aktarım sistemleri aynı anda aynı sistemle bütünleşik olarak sunulmaktadır. Sistem araç içerisine kolay monte edilir dizaynı ile farklı mobil uygulamarda ses ve veri kaynağı/aktarım birimi olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

VAT-4 aynı zamanda uzak lokasyonların alan güvenliği için de kullanılabilmektedir. Bu kapsamda, özellikle karasal network ve enerji yapılanmasının düşük seviyede ya da yetersiz olduğu kule ve benzeri lokasyonlarda en ideal görüntü kayıt ve aktarım çözümü olarak öne çıkmaktadır.

4 kamera bağlantısı, mikrofon girişleri, GPS modülü, GSM, Wi-Fi ve ethernet çıkışları, dahili hoparlör, ses çıkışları, sensör girişleri ve aktivatör (relay) çıkışları, video aktarımı, çift yönlü ses haberleşmesi ve araç takip yanında, aracınızın içerisindeki bir çok cihazı aktive edebilme ve farklı sensörlerle tetiklenme kabiliyetlerini sunmaktadır.

PC İstemci Yazılımı, VAT-4 üzerinden canlı olarak alınan görüntülerin izlenmesini sağlamaktadır. Aynı ekranda birden fazla araçtan gelen kameralardaki görüntülerin eş zamanlı izlenmesi, dinlenmesi ve harita üzerinden eş zamanlı takibinin yapılması son derece hızlı ve kolay hale getirilmiştir. Yine bu yazılım ile istenilen cihazın içerisindeki istenilen kayıt seçilecek kriterler (tarih, zaman, tetikleme vb) doğrultusunda herhangi bir ortama kayıt gereksinimi duymadan izlenebilir ya da herhangi bir depolama birimine kaydedilebilir.

PC istemci yazılımı yanında birçok akıllı telefon ve tabletler üzerinden gerçek zamanlı video aktarımı ve harita üzerinden bağlı bulunduğu aracın lokasyonu izlenebilmektedir.

Teknik Veri

Video Kanal Sayısı : 4

Çözünürlük

: VGA:640x480(VGA),320x240(QVGA),160x120(QSIF)
: D1/PAL:D1(704x576),CIF(352x288),QCIF(176x144)
: D1/NTSC:D1(704x480),CIF(352x240),QCIF(176x120)
Sıkıştırma : MPEG4 based:160QVGAFPS;H.264based
Depolama ve Kayıtlama
: 250 GB (1 TB’a kadar artırılabilir), hareket algılama veya sensor tetiklemeli kayıt
PTZ kontrolü
: 2 port: 1 RS232port, 1 RS 485 port
Aktarım Bağlantı
: Entegre router 4 port RJ45 10M/100M, 1 wan portu, dahili wi-fi, GSM USB girişi (tüm bağlantılar ile anlık video izleme imkanı)
GPS : 48 kanallı GPS modülü ve anteni, anlık lokasyon takip
Güç Girişi/maks. Güç tüketimi
: 10-40 vdc/16 W
I/O
: 1 sensör ve 1 aktivatör bağlantısı (opto-izole), opsiyonel 16 girişli I/O
Çalışma Sıcaklığı : 0 C derece - 45 Cderece
İzleme : Windows PC yazılımı, smartphone ve tabletler için izleme uygulamaları (IOS,android, windows mobile, symbian)

 

Kullanım Alanları

-Belediye Araçları,
-Devriye Araçları,
-Kargo Filoları,
-Ambulanslar,
-İtfaiyeler,
-Kamu Asayiş ve Güvenlik Araçları,
-Taksiler, Minibüs ve Otobüsler,
-Güvenlik kuleleri,
-ATM’ler vb.

Fotoğraflar

Videolar

Broşür

 VAT4 Broşür