MESAN VAT2K

Genel Bilgi

Mesan-VAT2K Tümleşik Video Aktarım Terminali ile araç takip, görüntü+ses kayıt ve online video aktarım sistemleri aynı anda aynı sistemle bütünleşik olarak sunulmaktadır. Sistem araç içerisine kolay monte edilir dizaynı ile farklı mobil uygulamalarda ses ve veri kaynağı/aktarım birimi olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.


VAT-2K iki kanallı tümleşik video terminali; mini boyutu, düşük güç tüketimi, sağlam dizaynı ve benzersiz özellikleri ile mobil platformlarda kullanılmak üzere; para nakil araçları, trenler, polis araçları, taksiler, servisler vb. taşıtlar için CCTV kapsamında detaylı özellikler sunmaktadır. Sistem ayrıca network altyapısının taşınamadığı uzak sahalarda da önemli avantajlar sunmaktadır. VAT-2K, bir önceki nesil modeli olan VAT-4 modelinin sağladığı tüm özellikleri sağlarken, depolama birimi olarak çıkarılabilir MicroSD sunmaktadır.

VAT-2K önemli özelliklerinden bir kaçı ise; iki video girişi kanalı, GPS, çift yönlü ses haberleşmesi, dahili WiFi birimi (kablosuz video aktarımı-depolama/canlı izleme),WiFi Hotspot özelliği, GSM USB modem ile canlı video aktarımı, araç içi monitörlere bağlantı özelliği, sensör ve aktivatör bağlantı imkanları ile uzak istemcilere durum bildirimi/alarm iletimi, Ge-Force birimi ile hatalı sürüş tespitinin yapılabilmesidir.


PC İstemci Yazılımı, VAT-2K üzerinden canlı olarak alınan görüntülerin izlenmesini sağlamaktadır. Aynı ekranda birden fazla araçtan gelen kameralardaki görüntülerin eş zamanlı izlenmesi, dinlenmesi ve harita üzerinden eş zamanlı takibinin yapılması son derece hızlı ve kolay hale getirilmiştir. Yine bu yazılım ile istenilen cihazın içerisindeki istenilen kayıt seçilecek kriterler (tarih, zaman, tetikleme vb) doğrultusunda herhangi bir ortama kayıt gereksinimi duymadan izlenebilir ya da herhangi bir depolama birimine kaydedilebilir.

PC istemci yazılımı yanında birçok akıllı telefon ve PDA’ler üzerinden gerçek zamanlı video aktarımı ve harita üzerinden bağlı bulunduğu aracın lokasyonu izlenebilmektedir.

Teknik Veri

Video Kanal Sayısı : 2

Çözünürlük

: VGA:640x480(VGA),320x240(QVGA),160x120(QSIF)
D1/PAL:D1(704x576),CIF(352x288),QCIF(176x144)
D1/NTSC:D1(704x480),CIF(352x240),QCIF(176x120)
Sıkıştırma : MPEG4 based:160QVGAFPS;H.264based
Depolama ve Kayıtlama
: 32GB MicroSD kart, hareket algılama veya sensor tetiklemeli kayıt
PTZ kontrolü
: 2 port: 1 RS232port, 1 RS 485 port
Aktarım Bağlantı
: RJ45 10M/100M, dahili wi-fi, GSM USB bağlantısı (tüm bağlantılar ile anlık video izleme imkanı)
GPS : 48 kanallı GPS modülü ve anteni, anlık lokasyon takip
Güç Girişi/maks. Güç tüketimi
: 9-36 vdc/12 W
I/O
: 1 sensör ve 1 aktivatör bağlantısı (opto-izole), opsiyonel 16 girişli I/O
Çalışma Sıcaklığı : 0 C derece - 60 Cderece
İzleme : Windows PC yazılımı, smartphone ve tabletleri izleme uygulamaları (IOS,android, windows mobile, symbian)

Kullanım Alanları

- Polis / Jandarma / Kamu Araçları Görüntü Kayıt ve Aktarım

- Araç Takip Uygulamaları

- Özel Güvenlik Araçları

- Para Nakil Araçları

- Kule Güvenlik Sistemi

- Şantiye, Üretim Tesisi vb. Güvenlik Sistemleri

Fotoğraflar

Videolar

Broşür

 VAT2K Broşür