MEMED MMD1

Genel Bilgi

Mesan Metal Dedektörü, MEMED, mayın ve metal içeren el yapımı patlayıcı arama faaliyetlerinde kullanılmak üzere, son kullanıcı saha ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilen ileri teknolojiye sahip metal dedektörüdür.

Tamamen milli ve özgün olarak geliştirilmiş olan MEMED, mayın tarama faaliyetlerinde görev alan saha kullanıcılarının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Katlanabilir mekanik yapısıyla MEMED, operasyon yükünü önemli ölçüde azaltmaktadır.

Memed yüksek tespit hassasiyeti ile DM11 gibi düşük metal içeren AntiPersonel ve orta-yüksek seviyede metal içeren diğer mayınları (Anti Personel ve Anti Tank) rahatlıkla tespit edebilmektedir.

Gelişmiş sinyal işleme teknolojisi ile ve yer belirleme özelliği ile kullanıcılara hedefin noktasal tespitini sunmaktadır.

Değişebilir Dairesel Arama Kafası Dairesel arama kafasına sahip MEMED, hedefe farklı açılardan gelindiğinde aynı seviyede sinyal vermektedir. Farklı uygulamalara yönelik arama kafalarının kullanımını sağlamak amacı ile arama kafası mekanik olarak değiştirilebilir yapıdadır.

Ergonomik Kol Desteği Ergonomik kol desteği ile uzun süre operasyon yapabilme imkanı sağlamaktadır. Operatör boyuna bağlı olarak istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.

Bireysel Dedektör Eğitim Sistemi Mayın arama faaliyetlerine yönelik kullanıcının eğitilmesi amacıyla geliştirilen bireysel dedektör eğitim sistemi 'Mergen SOLO' tamamen milli ve özgün bir ürün olup, MEMED ile tam uyumludur. Kullanıcı hareketlerinin (tarama hızı, tarama yayı, bilek açısı, tarama yüksekliği) doğru yapılarak r ks haline getirilmesini sağlamaktadır.

Teknik Veri

 

Ağırlık : 2,7 kg (pilsiz)

Kullanıcı Arayüzü

: OLED
Toprak Mod : Normal ve Mineralli
Tespit Hızı : 0,1-1,6 m/sn
Yer Belirleme : Var
Askeri Standartlar : Mil-STD-810 G
Uyarı : Sesli, Led'li, Titreşimli
Mekanik Yapı : Katlanabilir; Katlanmış boyut 45 cm x 14,5 cm x 28 cm
Operasyon Süresi : 15 saat (D tip pil ile)
Batarya Tipi : Seçilebilir D boy ve C boy

 

Kullanım Alanları

- Mayın Tarama Faaliyetleri

- ÖMAT, PMKİ, METİ timleri uygulamaları

- Sınır Güvenliği,

- Yol Tarama,

- Arazi Tarama

Fotoğraflar

Videolar

Broşür

 mmd1_TR.pdf