3D Hız Tespit Sistemi

Genel Bilgi

Çoklu obje takipli Phodar Radar sistemi trafik uygulamasında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış 3D Doppler radar tabanlı ve video analizi yapan yüksek çözünürlüklü kameralar içeren hız tespit birimdir.

Özellikle Polis, Jandarma vb diğer mobil trafik ekiplerince kullanılabilecek sistem aynı zamanda TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri) altında en önemli unsurlardan biri olan ‘Anlık Hız Tespit Sistemleri’ başlığı altında rahatlıkla kullanılabilecektir.

Tüm otoyol üzerinde seyreden araçları sürekli olarak takip eden sistem, hız uygulaması boyunca oluşacak ihlaller için delil niteliğinde veriler oluşturmaktadır. İhlal verisi, hedef aracın kesin hızı ve pozisyonunu tespit ederek herhangi bir itiraza sebebiyet verilmesinin önüne geçer.

Sistem kurulması ve ayarlaması kullanıcı dostu arayüzü ile son derece kolay ve hızlıdır. Sistem hem tripod ile yol kenarında hem araç içerisinde yol kenarında, hem de özellikle TEDES uygulamaları için tag üzerinde kullanılabilecek yapıdadır.

Kompakt ve hafif yapısı sistemi hem tripod üzerinde hem araç içerisinde hem de TAG üzerinde kullanılmasına olanak vermektedir.

4 şeritli bir yolda 32 araca kadar takip ve tespit imkanı sunan sistem,hız, mesafe, GPS koordinatları ve diğer önemli metaverileri takip ettiği her araç için kaydeder.

Farklı araç sınıflarına göre ve farklı şeritlerdeki farklı hız limitlerine göre otomatik hız uygulaması yapılmasına imkan vermektedir.

Sistem full-HD video kaydı yanında yüksek çözünürlüklü ihlal resimleri çekerek sürücünün yüzü ve araç plakasını ilgili ihlalde net bir şekilde görüntü alınmasını sağlar. Bu kapsamda sistem yetersiz ışık ortamlarında ihlal delillerini aydınlatmak için flash birimi kullanmaktadır.

Sistem aynı zamanda video analizi yaparak kırmızı ışık ihlal sistemi olarak da kullanılabilmektedir.

3D takip radarı içeren sistem proje ihtiyaçları ve müşteri isterleri kapsamında 1,3- 5MP kameradan 18 MP DSLR kameraya kadar kullanabilmektedir. Tüm sistem bileşenleri su geçirmez housing ve IP67 konnektörleri ile muhafaza edilmektedir. Cihaz 4 şeritli bir yolda 32 araca eş zamanlı takip yapabilme kabiliyetindedir.kadar

Sistem Avrupa Birliği ülkeleri şartları ve standartlarına göre üretilmiş ve Avrupa Metroloji kurumlarınca verilen Tip Onay dökümanına sahiptir.

Teknik Veri

Maksimum Tespit Mesafesi
: 60m yaya, 160m binek araç, 240m büyük araç

Hız Tespit Aralığı

: 1-299 km/s
İhlal Kamerası Çözünürlüğü

: 2,5,18 MP seçileblir

Hız Tespit Doğruluğu

: < +/- 3km/s (100 km/s'e kadar); < +/- 3% (100km/s üzeri)

Çalışma Sıcaklığı : -30 C  +70 C derece
Muhafaza IP koruma Sınıfı : IP 66; opsiyonel IP 67
Güç Gereksinimi/Tüketimi : 9-15 VDC / <3,2A @ 12V DC
Kontrol Birimi : LCD Monitor
Delil Kayıt Birimi : Dahili SSD depolama birimi (128,256 GB seçilebilir)
İhlal Verisi Aktarım Seçimi : USB, uzak FTP
Çalışma Frekansı
: 24 GHz, K Band
Aydınlatma Birimi
: Kırmızı Flaş, Beyaz Flaş, IR LED seçilebilir

 

Kullanım Alanları

-Polis Trafik Araçları

-Jandarma Trafik Araçları

-Özel Kullanım Hız Tespit Araçları

Fotoğraflar

Videolar