Mergen TİM Dedektör Eğitim Sistemi

Genel Bilgi

Dedektör eğitim sistemi Mergen-TIM,bireysel veya tim halinde yapılan mayın ve el yapımı patlayıcı tarama faaliyetlerinde operatör kaynaklı kullanım hatalarının en aza indirilmesi ve doğru kullanım hareketlerinin kullanıcılarda refleks haline getirilmesi amacıyla geliştirilmiş,kullanımı kolay,tamamen ''Milli ve Özgün'' bir dedektör eğitim sistemidir.

MERGEN-TIM dedektör operatörü tarafından kullanılacak Sensör Birimi ve eğitmen tarafından kullanılacak Kursiyer Takip ve Değerlendirme(KUTAD) yazılım bileşenlerinden oluşmaktadır.
Tarama esnasında yükseklik,hız,açı(bilek) ve yay hataları MERGEN-TIM sensör birimi tarafından tespit edilmekte,dedektör kullanıcılarına sesli ve görsel olarak bu hatalar anında sunulmaktadır.Aynı zamanda eğitmen ise bu hataları kablosuz olarak uzak tablet üzerindeki KUTAD yazılımı ile anlık takip edebilmektedir.


TARAMA YÜKSEKLİĞİ
Tarama esnasında dedektör arama kafasının yerden yüksekliğidir.Bu yükseklik standart olarak belirlenmiş olan mesafenin üzerine çıktığında sistem sesli ve görsel olarak uyarı verecektir.


TARAMA HIZI
Dedektör arama kafasının bir noktadan diğer noktaya olan süpürme hızıdır.Bu hız standart olarak belirlenmiş alt ve üst limitlerinin aşılması durumunda sesli ve görsel olarak uyarı verecektir.


TARAMA AÇISI (BİLEK)
Süpürme esnasında,arama kafasının yere paralelliğini tanımlayan açıdır.Bu açı,tarama faaliyetleri sırasında,kullanıcının bilek hareketinden dolayı dedektörün yere olan paralelliğinin bozulması olarak da tanımlanmaktadır.Standart olarak belirlenmiş değerin aşılması durumunda sistem sesli ve görsel olarak uyarı verecektir.


TARAMA YAYI
Dedektörü süpürme esnasında taradığı yay genişliğidir.Standart bir süpürme hareketinde bu yayın standart olarak belirlenmiş değerin aşılması durumunda sistem sesli ve görsel olarak uyarı verecektir.


*Mergen TIM sert taşıma çantası içerisinde,eş zamanlı 5 kullanıcıya kadar eğitim verilmesini sağlayacak 5 adet Mergen Tim Sensör Birimi KUTAD yazılımı yüklü eğitmen tableti,sensörler için çoklu şarj birimi,Wİ-Fİ USB birimi ve kullanım kitabı içermektedir.

Teknik Veri

 

Batarya Tipi : Dahili,Yeniden şarj edilebilir
Pil Ömrü : Yaklaşık 15 saat
Uyarı Tipi : Sesli ve LEDli
Çalışma Sıcaklığı : -10° C ile +60° C
Koruma Sınıfı : IP 64
Boyutlar (UxYxG) : 10 cm x 6,5 cm x 10 cm

Veri Aktarımı

: Kablosuz

Şarj Süresi

: 4 Saat
Ağırlık : 360 gr (Sensör birimi ağırlığı)
Ölçüm Parametreleri : Yükseklik, Hız, Açı (Bilek), Yay
NATO Stok Numarası : 6910270657437

 

Kullanım Alanları

- Dedektör kullanım eğitim faaliyetleri
- Kursiyer takip ve değerlendirme uygulamaları
- Rutin mayıncı timleri eğitimleri

Fotoğraflar

Videolar