Lance Bomba İmha Sistemi

Genel Bilgi

Bomba İmha Sistemi 'Lance'; Kanada menşeili CTSystems firmasının geliştirdiği, benzer ürünlerde karşılaşılan ağırlık, nişanlama ve geri tepme problemlerini ortadan kaldıran ileri tasarıma sahip bir bomba imha sistemidir. 1 dakikadan az kurulumu ve benzer ürünlere göre %50 daha hafif olması, farklı pozisyonlarda kullanılabilmesi kullanıcıya kolay kurulum ve kullanım imkanı tanımaktadır.

Özellikler:

  • En yakın benzer modellere göre 3 kat daha fazla basınç,
  • Benzer ürünler arasında en güçlü tahrip etkisi,
  • Piyasadaki benzer modellerden %50 daha hafif,
  • Aşınmaya karşı dayanıklı kaplama,
  • 3'ü 1 arada tahrip ve kesme mühimmatı,
  • Diğer bomba imha sistemlerinin monte edilemediği küçük robotlara monte edilebilen yapı,
  • Atış güvenliği özelliği,
  • Hızlı montaj/demontaj,
  • Güvenilir

Sıfır Hata Nişan Sistemi

CTS tarafından geliştirilen Sıfır Hata Nişan teknolojisi (ZCAS) kendi kendini ayarlayabilen bir sistem olup, farklı mesafelerde yüksek doğruluk ve kesin sonuç ile çalışır. Hedef mesafesinde bir değişiklik olursa, ZCAS sayesinde nişanlama otomatik olarak yapılmaktadır. Bu özellik, kullanıcıya Lance Bomba İmha Sistemi'nde ek bir işlem yapmadan kolay kullanım imkanı sağlamakta ve kalibrasyon sürecinden kaynaklanan insani hataları da ortadan kaldırmaktadır.

Sıfır Hata Nişan Sistemi (Zero-Convergence Aiming System-ZCAS) CTSystem firmasının patentli bir teknolojisidir.

Hibrid Geri Tepmesiz Teknoloji

CTS var olan teknolojilerin, bomba imha sistemlerinde sisteme hatırı sayılır yük ekleyen amortisör mekanizmalarını (şok emiciler, hareketli raylar vb.) veya mermiye karşı yönde hareket eden bir kütlenin fırlatıldığı 'counter shot' tasarımlarını kullandığını tespit etmiştir. Bu teknolojiler operatöre yükleme prosedürü ve zamanı açısından ekstra yük oluşturmakta ve robot bileşenlere olduğu gibi cihazı kullananlara da tehlike arz etmektedir.

Bu nedenle CTS Lance Bomba İmha Sistemlerinin geri tepmeli ve geri tepmesiz teknolojilerin güçlü yönlerinden yararlandığı hibrit bir sistem olduğu bilinmelidir.

Teknik Veri

 

Kullanım Alanları

- Bomba İmha Uygulamaları,
- IED Tespiti, EOD Uygulamaları,
- Arazi Temizleme,
- Güvenlik Uygulamaları.

Fotoğraflar

Videolar

[VİDEO]

Broşür