MESAN MCAM

Genel Bilgi

Yeni nesil MCAM hız tespit birimi, üretim tesisleri, madenler, şantiyeler, okul kampüsleri, özel işletme kampüsleri, yol çalışmaları vb. alanlar için özel olarak geliştirilmiş, sabit ve taşınabilir hız tespit uygulama sistemidir. Sistem ana bileşeni hız radarı ve kamerası olup; tanımlanan hızın hedef araç tarafından aşılması ile beraber kamera otomatik olarak ihlal resimleri oluşturur. Bu görüntüler, tarih, zaman, hız, lokasyon, kamera versiyonu bilgileri ile birlikte kayıt altına alınır ve sistem içinde depolanır; aynı zamanda eş zamanlı olarak uzak noktaya anlık olarak email ile iletilir.

Saha güvenlik ve koruma birimleri yada ilgili operatörler ihlallere anlık erişip gerekli çıktıları alabilmektedir. MCAM ister kendi radarı ile istenirse sürücülere farkındalık yaratmak üzere Hız Bilgilendirme LED ekranı ile beraber sunulmaktadır.

Sistem özellikle hız bilgilendirme ekranı ile beraber kullanıldığında herhangi bir altyapıya bağımlı kalmadan istenen noktada hız uygulamasının yapılmasını sağlamaktadır. Sistem bu konfigürasyonla hem ihlalleri otomatik olarak merkeze operatör incelenmesine aktarırken hem de sürücüye LED ekranı üzerinden anlık hiz bilgisi ve uyarısı sunacaktır. Sistem herhangi bir direğe rahatlıkla monte edilebildiği gibi istenirse herhangi bir tripod üzerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Teknik Veri

Hız Tespit Aralığı
: 1-200 km/s
Kamera : F mount lens, USB kamera
Depolama : Dahli birim, 40.000 ihlal kayıdı
Bağlantı ve Aktarım
: 1,200m
Güç
: Dahili 12VDC akü birimi, opsiyonel 220 AC girişi
Hız Radarı Frekansı : 24,125 GHz
LED Ekran
: Opsiyon1: 63,4 x 84,4 x 18,2 cm
: Opsiyon2: 63,4 x 78,6 x 20 cm
: Opsiyon3: 63,4 x 54,4 x 18,2 cm
Not: Opsiyon 1 hız bilgilendirmesine ilave olarak
ayarlanır iki satır sürücü ikaz mesajı sunmaktadır.

Kullanım Alanları

- Kampüs İçi Hız Denetimi

- Maden Alanı Hız Tespit Denetimi

- Askeri Bölge Hız Denetimi

- Şantiye Hız Denetimi

- Özel İşletme Üretim Tesisleri ve Kampüsleri Hız Denetimi

- Emniyet ve Jandarma Trafik Hız Tespit Uygulamaları

- Araç Hız Aşımını Görsel Olarak İspatlama Zorunluluğu/Tercihi Olan Diğer Uygulamaların Tümü

Fotoğraflar

Videolar